SAMSUN 10 KATEGORİDE 10 ÖDÜL ALDI. « Samsun Mega Haber

19 Nisan 2024 - 22:36

SAMSUN 10 KATEGORİDE 10 ÖDÜL ALDI.

SAMSUN 10 KATEGORİDE 10 ÖDÜL ALDI.
Son Güncelleme :

01 Nisan 2022 - 12:17

TÜBİTAK tarafından bu yıl 16.sı düzenlenen ve ülkemizde 12 bölgede gerçekleşen yarışmanın Samsun Bölge Finali ödülleri sahiplerini buldu. 10 alandan projelerin yer aldığı Türkiye Finaline gönderilmek üzere Samsun, Amasya, Ordu, Giresun, Tokat, Kastamonu, Sinop illerinden okulların katıldığı yarışmada Türkiye Finaline gönderilecek projeler belirlendi. 24 proje ile bölge sergisine katılan Samsun; 4 birincilik (finalistlik), 3 ikincilik, 3 üçüncülük alarak toplamda 10 ödül aldı. Ödül alan projeler şu şekilde:

Biyoloji alanında Gökyüzünün Görünmez Kanatları projesi ile Özel Samsun Doğa Ortaokulundan Cansu Karaman Türk danışmanlığında Elif Duru Öztürk, Zeynep Sancak ve Dila Deniz Özkan Birincilik (Finalist),

Değerler Eğitimi alanında OTE’nin Tasarrufa Etkisi projesi ile 23 Nisan Ortaokulundan Derya Şafak danışmanlığında Taylan Sevinç Birincilik (Finalist),

Değerler Eğitimi alanında Milli ve Yerli Oyuncaklarımız; Bizim Çocuklarımız, Bizim Oyuncaklarımız; “Aslı Ali Bebek” projesi ile Rotary Kulübü Bilim ve Sanat Merkezi ve Samsun Atakum Ortaokulundan Behiye Saygı danışmanlığında Aslı Berra Kıran ve Ali Saygı Birincilik (Finalist),

Türkçe alanında Web Macerasının Türkçe Dersindeki Akademik Başarıya Etkisi projesi ile Atakum Bilim ve Sanat Merkezinden Uğur Baştan danışmanlığında Feyza Bayraktar Birincilik (Finalist),

Biyoloji alanında Plastik Poşet Kullanıp Ekosisteme Zarar Vermek Yerine Çiçeğe Dönüşebilen Biyobozur Poşet Kullanıp Ekosistemi Koruyalım projesi ile Özel Samsun Doğa Ortaokulundan Nazlı Aydın danışmanlığında Kerem Özgürdal İkincilik,

Kimya alanında Kırışıklık Önleyici Solüsyon projesi ile Rotary Kulübü Bilim ve Sanat Merkezinden Nazan Armutlu danışmanlığında Eymen Aydemir, Demir Ersoy ve Barış Sözen İkincilik,

Matematik alanında Üçgensel ve Dörtyüzlüsel Sayılarla Alan ve Hacim Hesaplamalarının Geometrik Modellerle İspatları projesi ile Rotary Kulübü Bilim ve Sanat Merkezinden Sinem Kant danışmanlığında Kerem Akdeniz İkincilik,

Değerler Eğitimi alanında Özgüveni Eksik Olan 5.Sınıf Öğrencilerinin Akran Zorbalığına Maruz Kalma Durumlarının İncelenmesi: Samsun Örneği projesi ile Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulundan Nilgün Baş danışmanlığında Nida Ceren Baş ve Hümeyra Yıldırım Üçüncülük,

Fizik alanında Yaşadığım Gezegeni Ölçüyorum: YGÖ projesi ile Atakum Bilim ve Sanat Merkezinden Erkan Akdemir danışmanlığında Tunahan Mansur Orhan ve Yiğit Hacıoğlu Üçüncülük,

Teknolojik Tasarım alanında Otomatik Sistemli İstinat Duvarı projesi ile Adnan Ölmez İmam Hatip Ortaokulundan Fatih Bilgin danışmanlığında Muhammed Sefa İpek ve Emre Can Akkaya Üçüncülük elde etti.

Ödül törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit; büyük bir özveri ile yarışmaya katılım sağlayan, bölge finaline kalan ve derece alan tüm okullarımıza, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, Türkiye Finali yarışmasına katılacak okullarımıza başarılar diliyorum, dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

İstanbul escort kızlar İzmit escort kızlar Kayseri escort kızlar Eskişehir escort kızlar Konya escort kızlar Kocaeli escort kızlar Mersin escort kızlar Alanya escort kızlar İzmir escort kızlar Bursa escort kızlar Diyarbakır escort kızlar Kuşadası escort kızlar Denizli escort kızlar Bodrum escort kızlar Marmaris escort kızlar Muğla escort kızlar Gaziantep escort kızlar Antalya escort kızlar