BİRLİK VE BERABERLİKLE GELİŞEN VE DEĞİŞEN ÜNYE « Samsun Mega Haber

19 Mayıs 2024 - 06:11

BİRLİK VE BERABERLİKLE GELİŞEN VE DEĞİŞEN ÜNYE

BİRLİK VE BERABERLİKLE GELİŞEN VE DEĞİŞEN ÜNYE
Son Güncelleme :

04 Ekim 2021 - 9:52

BİRLİK VE BERABERLİKLE GELİŞEN VE DEĞİŞEN ÜNYE

Ünye’de, AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un teşrifleri ile toplu hizmetler töreni gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Ünye’de uyum içinde hizmetlerin sürdürülmesinden son derece memnunum. Ankara’ya ne zaman Ünye ile ilgili ve Ordu ile ilgili talebi olan bir arkadaşımız gelirse hizmetlerle ilgili tüm kapıları açmaya gayret ediyoruz.” dedi. Kurtulmuş, açılış töreninin ardından Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı makamında ziyaret etti.

Ünye’de 31 Mart 2019 yılı itibari ile Ünye Belediyesi’nin gerçekleştirmiş olduğu hizmetler ile devlet yatırımları olan Organize Sanayi Bölgesi, Fakülte Yerleşke Alanı ve Binası’nın yanı sıra yine Ünye Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Konkasör Şantiyesi ve Beton Santralinin açılışı yoğun bir katılımla düzenlenen törende gerçekleştirildi.

Ünye 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törene AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, Belediye Başkanları, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Belediye Başkanları, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende ilk olarak Ünye Belediyesi’nin 31 Mart 2019 tarihi itibari ile gerçekleştirdiği hizmetlerin ve yine ilçeye kazandırılan ve kentin en az 15-20 yıllık yol hizmetleri ihtiyacını karşılayacak olan Konkasör Şantiyesi ve Beton Santralinin tanıtım filmleri yayınlandı.

İlçe Başkanı Argan, “İlçemiz İçin Dönüm Noktası Olan Hizmetlere Şahitlik Ediyoruz”

Ünye’de ortak güç birliği ile önemli projeleri hayata geçirildiğini belirten AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, “Bugün Ünye için tarihi bir dönüm noktası olan ve ilçede yapılan hizmetlerin şahitliğine katılmak için bir aradayız. Gerçekten baktığımızda 40 yıllık sorunların çözülmesi noktasında son dönemde yapılan hizmetlerin ne kadar önemli olduğunu sizler de biliyorsunuz. Bu açıdan özellikle en az 5 bin kişiye istihdam sağlayacak olan Organize Sanayi Bölgemizin altyapı ihalesinin yapılarak yapımına devam ettiğine hepimiz şahidiz. Diğer taraftan Ünye’mizin yine yıllara matuf olan sorunlarından Üniversite yerleşke alanı ile ilgili tahsisin bittiğini ve aynı zamanda fakülte binasının temelinin atıldığını hepimiz biliyoruz. Diğer taraftan bir kültür ve tarih kenti olan Ünye’de Kültür Merkezi inşaatımızda aynı şekilde devam ediyor. Ünye limanı ile ilgili sürecinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler tarafından yakından takip edildiğini biliyoruz. Bu kısa süre içerisinde birliğin ve beraberliğin hizmete dönüşmüş olduğu en güzel anlara şahitlik etmiş oluyoruz. AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş, bu hizmetlerin hayata geçirilmesi ile ilgili Ankara’da her zaman yanımızda olmuşlardır.  Kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Tavlı, “AK Parti Bir Hizmet Hareketidir”

Kurulduğu günden bu yana AK Parti’nin tek amacının millete hizmet olduğunun altını çizen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı yaptığı konuşmada, “2002 yılında millete hizmet şiarı ile kurulan ve o günden bu yana, odağında sadece millet ve o milletin yaşadığı bu aziz topraklara hizmet olan AK Partimizin bir neferi olmaktan her zaman onur ve gurur duyuyoruz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yılmadan ve enerjisi hiç düşmeden yoluna devam eden bu hizmet hareketi, 2023 – 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmanın azmi ve gayreti içerisindedir. Tüm Türkiye’de ortaya konan eserler bunun en güzel göstergesidir.” dedi.

Başkan Tavlı, “İlçemizin Her Noktasına Eşit Hizmet Anlayışı İlçe Çalışıyoruz”

Belediyecilikte kentin her noktasına eşit hizmet anlayışı ile çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Başkan Tavlı, “31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde göreve geldiğimizden bu yana, partimizin adalet anlayışı ile ilçemizin her noktasına eşit şekilde hizmet götürmek için mücadele ettik ve etmeye de devam ediyoruz. Bizler, bu makamların Allah’ın rızasını kazanmak ve milletimize hizmet etme makamları olduğunun bilincindeyiz. Bu minvalde, göreve geldiğimiz günden bu yana öncelikle kamu kaynaklarının doğru, etkin ve verimli bir şekilde kullanılması için gerekli planlamaları yaptık. Bu doğru ve etkin planlama ile bugün geldiğimiz noktada Ünye belediyesi kendi kendine yeten ve ilçemizin geleceğine dönük yatırımları yapan bir kurum haline gelmiştir.” diye konuştu.

Başkan Tavlı, “Ünye’mize Çok Önemli Bir Tesisi Kazandırmış Olduk”

Ünye Belediyesi Konkasör Şantiyesi ve Beton Santrali tesisinin Ünye’nin yol yatırımları anlamında 15-20 yıllık ihtiyacını karşılayacağını belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, tesis hakkında bilgiler verdi. Başkan Tavlı, şunları söyledi;

“Dünyada yaşanan iklim değişikliklerinin sonucu olarak, bölgemizin de arazi yapısından kaynaklı, aşırı yağmurlar neticesinde sel afetleri oluşmaktadır. Bu afetler, özellikle kırsal bölgelerde beton yolların yapımının gerekliliğini ortaya çıkarmıştır. Ünye Belediyesi olarak, minimum maliyetle maksimum iş üretmek için, lokasyon itibarı ile ilçemizin stratejik noktasında, hammadde rezervini de doğal olarak içinde barındıran 55.000 m2 alanı öncelikle bünyemize kazandırdık. Kamulaştırdığımız bu alana konkasör şantiyesini kurduk, aynı yere beton santralini de taşıyarak beton üretim maliyetimizi ciddi oranda düşürdük. Aynı süre içerisinde oluşturduğumuz araç filomuzla birlikte, 13 milyon liraya mal ettiğimiz ve yatırımlarla birlikte 40 milyon lirayı aşan değeri ile ilçemize kazandırdığımız bu tesis, yaklaşık 3 bin kilometre yol ağına sahip Ünye’mizin yol, altyapı ve üstyapı hizmetleri anlamında önemli bir ihtiyacını karşılamış olacaktır. Belediyecilikte yol, altyapı ve üstyapı hizmetleri, en önemli yatırım kalemlerinin başında gelmektedir. Saatte 100 metreküp hazır beton üreten santralimiz ve yine saatte 150 ton taş kırma, yıkama ve eleme kapasitesine sahip olan konkasör şantiyemizle deyim yerindeyse Ünye’mizde yol yatırımları anlamında çağ atlatacak bir yatırıma imza atmış bulunuyoruz.”

Başkan Tavlı, “135 milyon liralık borcumuzu, 50 milyon liraya düşürdük”

Ünye Belediyesi’nin borç yükünü ciddi oranda azalttıklarını ve sürdürülebilir hale getirdiklerini belirten Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Bugün baktığımızda 135 milyon lira ile devraldığımız borcumuzu belediyemizin hizmetlerinde hiçbir aksama olmadan 50 milyon lira gibi sürdürülebilir bir borç miktarına indirmiş bulunmaktayız. Ünye’mizi bu süreçte, altyapı çalışmalarından yol çalışmalarına, sosyal tesislerimizin yenilenmesinden, kent merkezi dâhil tüm mahallelerimizde oluşturduğumuz yeşil alan ve kent parklarına, komple yenilenen ve yenilemeye de devam ettiğimiz hizmet araçlarımızdan temizlik alanında yaptığımız çalışmalara kadar birçok alanda modern bir şehir haline getirmeye devam ediyoruz. Tüm bu çalışmaların yanı sıra, Ünye kalesi gibi şehrimizin turizmine katkı sunacak olan farklı noktalardaki turizm lokasyonlarında da yaptığımız restorasyon çalışmalarıyla, turizm anlamında ilçemizin daha cazip hale gelmesini sağlıyoruz.” dedi.

Başkan Tavlı, “Güç Birliği ile İlçemize Hizmet Ediyoruz”

Hizmetlerin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesinde birlik ve beraberliğin son derece önemli olduğuna dikkat çeken Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, konuşmasını şu şekilde tamamladı;

“Düzenli göç alan Ünye’mizin, giderek bir metropol şehir haline gelmesi için siz siyasi büyüklerimizin destekleriyle yapılan yatırımlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Merkezi hükümetimiz ve Ordu Büyükşehir Belediyemizle yaptığımız güç birliği ve ortak sinerji ile bugün Ünye; OSB, Liman, Fakülte, Kültür Merkezi, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Semt Spor Sahaları, Huzur Evi, Sıcak Asfalt Yollar, Altyapı ve Üstyapı yatırımları gibi yıllardır özlemi duyulan çok değerli yatırımlara kavuşmaktadır. Ünye’mizde bu yatırımların ortaya çıkmasında bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti Genel Başkan Vekilimiz, medarı iftiharımız, memleketimizin kıymetli evladı, hemşehrimiz Prof. Dr. Sayın Numan Kurtulmuş’a, Ordu Valimiz Sayın Tuncay Sonel’e, Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Sayın Mehmet Hilmi Güler’e, Milletvekillerimiz Sayın Dr. Şenel Yediyıldız’a, Sayın Ergün Taşcı’ya, Sayın Metin Gündoğdu’ya, AK Parti İl Başkanımız Sayın Halit Tomakin’e, AK Parti İlçe Başkanımız Sayın Kenan Selim Argan’a, tüm teşkilat mensuplarımıza, meclis üyelerimize, bürokratlarımıza, mahalle muhtarlarımıza, sahada bizlerle cansiperane çalışan belediye çalışanlarımıza ve Ünyeli hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum. Açılışını ve temel atma törenlerini gerçekleştirdiğimiz, Ünye’mizin geleceğine ışık tutacak bu değerli yatırımlar ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun.”

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, “Ünye’de Uyum İçinde Hizmetlerin Sürdürülmesinden Son Derece Memnunum”

Ünye’de gerçekleştirilen toplu hizmetler töreninde konuşan ve çalışmaların uyum içerisinde sürdürülmesinden son derece memnun olduğunu dile getiren AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Aranızda olmaktan ve Ünye’de bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Hepinize en içten selam ve sevgilerimi sunuyorum. Ordu’da hem merkezi hükümetimizin, hem Büyükşehir Belediyemizin hem de ilçemizde Ünye Belediye Başkanımızın ve çalışma arkadaşlarının fevkalade uyumlu bir çalışma düzeni içerisinde olduklarını görmekten büyük bir memnuniyet duyuyorum. Ankara’ya ne zaman Ünye ile ilgili ve Ordu ile ilgili talebi olan bir arkadaşımız gelirse hizmetlerle ilgili tüm kapıları açmaya gayret ediyoruz. Oldukça güzel hizmetleri şimdiye kadar almış olan bir kent olarak iktidarımızın ve aynı şekilde yerel yönetimlerimizin başarılarında da istifade etmiş oluyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Bütün emekleri geçen arkadaşlarıma yürek dolusu sevgilerimi iletiyorum. Bugün burada Ünye için yıllardır konuşulan ve ilk anından itibaren çok yakından takip ettiğim Organize Sanayi Bölgesi belirli bir aşamaya geldi. Burada fabrikaların çalışmaya başladığını yakın zamanda görmüş olacağız. Aynı şekilde Ünye’miz için önemli olan Üniversitenin güzel bir kampüs alanına kavuşması ve yine Ünye’de adına yakışır bir üniversitenin olması yıllardır hep konuştuğumuz bir hedefti. Onu da ümit ediyorum ki ciddi bir şekilde gerçekleştireceğiz. Bu proje için gerçekten Ünye halkının da içinde yer alması ve desteklemesi ve takip ettirmesini tavsiye ediyorum. Ayrıca bugün belediyemizin ilçeye kazandırdığı Konkasör Şantiyesi ve Beton Santralini de hizmete açıyoruz. Bu açıdan güzel bir vesile ile buradayız. Siyasetteki amacımız Hakk’ın rızasını ve halkın duasını kazanmaktır. Yapılan işler şehirlerimize vizyon katan projelerdir. Allah yolumuz açık etsin ve hizmetlerimiz daim eylesin. Emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyorum. Ünye’miz için hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Toplu hizmetler töreninden sonra Ünye Belediyesini ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, burada Başkan Hüseyin Tavlı ve partililerle bir araya geldi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

İstanbul escort kızlar İzmit escort kızlar Kayseri escort kızlar Eskişehir escort kızlar Konya escort kızlar Kocaeli escort kızlar Mersin escort kızlar Alanya escort kızlar İzmir escort kızlar Bursa escort kızlar Diyarbakır escort kızlar Kuşadası escort kızlar Denizli escort kızlar Bodrum escort kızlar Marmaris escort kızlar Muğla escort kızlar Gaziantep escort kızlar Antalya escort kızlar